poniedziałek, 06 kwiecień 2020 05:28

INFORMACJA

o sposobie przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych
komisji wyborczych w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Z uwagi na ogłoszony stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS- CoV-2 - Wójt Gminy Mirów informuje, że przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych odbywać się będzie w godzinach pracy urzędu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zgłoszenia należy przesyłać w formie skanu. Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny. Termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 10 kwietnia
2020 r. w godzinach pracy Urzędu Gminy. Oryginały zgłoszenia należy przesłać do urzędu tradycyjną pocztą. Oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń.

W przypadku wysłania zgłoszenia pocztą lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest:

  1. uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego,
  2. potwierdzenie doręczenia do urzędu gminy zgłoszenia przez osobę przyjmującą zgłoszenie (urzędnik wyborczy, pracownik urzędu gminy) za pośrednictwem poczty elektronicznej (nie jest wymagany podpis elektroniczny);

Informacji o sposobie przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, można uzyskać pod numerem
tel. (48) 628 38 89 wew.30 oraz poprzez pocztę elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

piątek, 03 kwiecień 2020 08:31

Ruszyły prace przy Żłobku Gminnym w Mirowie.

Rozpoczęły się prace związane z dostosowaniem siedziby Gminnego Żłobka w Mirowie Starym. Przetarg na roboty budowlano adaptacyjne wygrała Firma Budowlano – Usługowa „WIATROBUD II”      z Radomia za kwotę 855 577,75 zł. W harmonogramie prac przewidziano m.in. rozbudowę kubatury budynku, wymianę dachu, roboty wykończeniowe oraz instalacyjne. Zakończenie robót przewidziano na 30.06.2020 r. W przyszłości obiekt zostanie kompleksowo wyposażony, a obok budynku powstanie plac zabaw dla maluchów.

środa, 25 marzec 2020 08:10

Informacja

wirus

W związku z ogłoszeniem Stanu Zagrożenia Epidemicznego w kraju, komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 12 marca 2020 r. dostępnym na stronie:

https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/aktualnosci/news,14909,komunikat-w-zwiazku-z-zagrozeniem-covid-19.html

Starosta Szydłowiecki informuje, iż korzystanie z nieodpłatnych porad prawnych oraz porad obywatelskich na terenie Powiatu Szydłowieckiego od dnia 17 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. (z możliwością przedłużenia) odbywać się będzie w godzinach pracy punktów (harmonogram dostępny pod adresem):

http://www.bip.szydlowiecpowiat.akcessnet.net/index.php?idg=13&id=969&x=5

wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail).

Aby uzyskać nieodpłatną pomoc prawną albo poradę obywatelską za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość należy przesłać do Starostwa Powiatowego w Szydłowcu:

  1. na adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skan lub zdjęcie podpisanego oświadczenia wraz wnioskiem o potrzebie uzyskania porady, lub
  2. drogą pocztową na adres: Starostwo Powiatowe w Szydłowcu, Pl. M. Konopnickiej 7, 26-500 Szydłowiec wypełniony wniosek wraz z oświadczeniem

       a następnie oczekiwać na umówienie porady.

Wzór oświadczenia wraz z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady prawnej lub obywatelskiej na odległość do pobrania pod adresem:

http://www.bip.szydlowiecpowiat.akcessnet.net/index.php?idg=13&id=1130&x=7

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 48 617-70-96 lub                        e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

poniedziałek, 23 marzec 2020 06:03

Uwaga rodzice przedszkolaków!

Rodzice , którzy chcą zapisać dziecko  do Publicznego Przedszkola ,, Miś” na rok szkolny 2020/2021 mogą przesłać wypełniony wniosek lub deklarację o kontynuacji na maila    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub dostarczyć do szkoły w Zbijowie Małym p. 15 Tel. 609838700 W terminie do 27.03.2020r.

piątek, 20 marzec 2020 10:23

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Nabór/rekrutacja uczniów do odziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021

będą odbywać się w formie elektronicznej.

Uprzjmie proszę o pobranie właściwych plików zamieszczonych
na stronie szkoły,
facebook:
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II
w Mirowie

poniżej podaję link:

Następnie proszę wypełnić dokumentację i elektronicznie

odesłać na podany e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rodzice dzieci rozpoczynających naukę w obwodzie szkoły dokonują zapisu
w formie „Karty zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej”.

Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły składają „Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej”.

Braki w dokumentacji będzie można uzupełnić w późniejszym czasie po unormalizowaniu się sytuacji w kraju.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Swietego Jana Pawła II w Mirowie

czwartek, 19 marzec 2020 08:45

Informacja

sssw123e

Urząd Gminy Mirów informuje, że od dnia 16 marca 2020 roku właściciele nieruchomości, a także przedsiębiorcy zobowiązani są do składania nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Druki deklaracji, a także wzory ich wypełniania dostępne są pod niniejszym komunikatem, a także w punkcie informacyjnym Urzędu Gminy Mirów (sala konferencyjna).

W przypadku pytań, prosimy o kontakt telefoniczny (48) 628 38 89 w. 13.

poniedziałek, 16 marzec 2020 07:46

INFORMACJA Kwalifikacja wojskowa odwołana

Szanowni Państwo

Informuję, że z dniem 13 marca 2020r. na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r.  ( Dz U z 2020 r. poz. 423) odwołuje się działania Powiatowych Komisji Lekarskich działających w ramach kwalifikacji wojskowej w 2020 r.

W związku z powyższym tracą ważność wezwania Wójta Gminy Mirów zobowiązujące mężczyzn rocznik 2001 do stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

Kontakt telefoniczny w przedmiotowej sprawie 48/628 38 89 wew. 17     

Szanowni Mieszkańcy, w związku z zagrożeniem zarażenia SARS-CoV-2, dla Państwa bezpieczeństwa wprowadza się czasowe zmiany w organizacji pracy Urzędu Gminy Mirów.

            Od poniedziałku (16.03.2020 r.) do odwołania klienci będą przyjmowani w Punkcie Obsługi Klienta – Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Mirów. Obsługa będzie dotyczyła wyłącznie przyjmowania korespondencji oraz działalności informacyjnej. W przypadkach niecierpiących zwłoki do Punktu Obsługi Klienta zostanie poproszony pracownik merytoryczny Urzędu Gminy Mirów.

            Apeluje się o ograniczenie osobistych wizyt w Urzędzie Gminy Mirów oraz w miarę możliwości załatwianie spraw telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej lub Elektronicznej Skrzynki Podawczej.

Dane kontaktowe:

Sekretariat Urzędu Gminy Mirów:

Tel: 48 628 38 89, fax: 48 306 70 06, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pełny wykaz kontaktów znajduje się na stronie www.mirow.pl

Za niedogodności przepraszamy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Strona 1 z 59