W związku z trwającą analizą służącą opracowaniu Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla zadania pn. „Budowa linii kolejowej nr 84 na odc. Radom - Iłża - Kunów” Wójt Gminy Mirów zaprasza mieszkańców Gminy na spotkanie informacyjne, które się odbędzie

w  Urzędzie Gminy Mirów w dniu 30.01.2023 r. o godz. 09:30 na sali konferencyjnej nr 01 na parterze Urzędu.

W piątek 20 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mirowie Starym odbyło się spotkanie zorganizowane przez Gminną Radę Seniorów. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy gminy Mirów, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz gość specjalny – Prezes Rady Senioralnej w Szydłowcu – Kazimierz Zawadzki.
Uprzejmie Państwa informujemy, że od poniedziałku 23 stycznia 2023 roku można będzie składać wnioski o zakup węgla po cenach preferencyjnych dla indywidualnych gospodarstw domowych. Wnioski będą przyjmowanie w sekretariacie Urzędu Gminy Mirów. Tam też będzie można pobrać odpowiednie formularze. Z uwagi na ograniczenia dostaw leżące po stronie Polskiej Grupy Górniczej istnieje ryzyko, że nie będziemy w stanie zagwarantować możliwości zakupu opału wszystkim wnioskującym.
Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu: +48 (48) 628 38 89 lub pod adresem mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Radomiu informuje, że od 1 stycznia 2023 roku organizowane są turnusy regeneracyjne dla opiekunów osób niepełnosprawnych, w celu poprawy kondycji psychofizycznej i jakości  życia. Turnusy są organizowane w 7 dniowym trybie stacjonarnym. Na turnus regeneracyjny pacjent może być kierowany nie częściej niż 12 miesięcy. Pobyt na turnusie regeneracyjnym jest bezpłatny.

Wójt Gminy Mirów i dyrektor ZSP w Zbijowie Małym 

zapraszają  mieszkańców na obchody

160 ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO.                                 

Uroczystość odbędzie się w sobotę 21.01.2023r. o godz.15.00.

 Część I przed budynkiem szkoły w Zbijowie Małym                      
 Godz.15.00    - Poświęcenie i odsłonięcie pomnika ku czci Jana Prendowskiego – uczestnika Powstania Styczniowego,

- Złożenie kwiatów  i zapalenie zniczy ,         

 Część II

Godz.15.30    - Powitanie gości,

 - Występ uczniów PSP w Zbijowie Małym,

- Przemówienia okolicznościowe.        

Gminna Biblioteka Publiczna w Mirowie będzie otwarta w drugą i czwartą sobotę miesiąca.

 

Zapraszamy  w godzinach od 8:00 do 12:00.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wznowiliśmy sprzedaż węgla frakcji orzech oraz ekogroszek. Paliwo już jest dostępne u naszych dystrybutorów. PGG zobowiązało się dostarczyć 270 ton opału, w tym 54 tony frakcji ekogroszek oraz 216 ton frakcji orzech. W pierwszej kolejności planujemy sprzedaż paliwa tym osobom, które złożyły wnioski w 2022 r. a z uwagi na ograniczenia jakie wprowadzało PGG nie miały możliwości zakupu. Podobnie jak w minionym roku pracownicy Urzędu Gminy Mirów będą kontaktować się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia terminu odbioru.