Tłumy widzów podczas wieczornych  koncertów gwiazd podczas Dożynek Gminnych w Mirówie. Piękna pogoda oraz atrakcyjny program imprezy zachęcał do odwiedzenia Mirowa Starego. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się uroczystą mszą świętą.

Korowód dożynkowy został przywitany przez proboszcza Parafii Matki Bożej Częstochowskiej – ks. Jana Godka. Po zakończeniu nabożeństwa zebrani przemieścili się na plac przed mirowskim amfiteatrem gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Zaproszonych gości przywitali gospodarze gminy: Wójt Artur Siwiorek oraz Przewodniczący Rady Gminy Mirów Wiesław Morawiak. Po przemówieniach gospodarze oraz starostowie dożynek: Daria Pytoń oraz Sławomir Zawisza w asyście sołtysów dzielili  chleb dożynkowy wśród zebranych. Po obrzędzie dzielenia się chlebem delegacje wieńcowe rozpoczęły ceremonię obśpiewywania wieńców. Należy wspomnieć, że wszystkie sołectwa zaprezentowały okazałe wieńce wykonane z tegorocznych zbiorów. Po zakończeniu występów ludowych rozpoczęły się konkurencje sołectw. Rywalizacja odbywała się w czterech dyscyplinach: rzucie kaloszem do celu, ubijaniu jajek, wyścigu w workach oraz biegu z jajkiem. Następnie na scenie wystąpił kabaret Paka z Jeleniej Góry     a zaraz po nim goście mogli obejrzeć jak zawsze wyjątkowy koncert w wykonaniu Szkolnego Zespołu Ludowego Radosne Nutki, który wykonał kilka najbardziej znanych utworów ludowych. Kolejnymi artystami, którzy pojawili się na scenie był ukraiński zespół Shlager Band. Niesamowity głos wokalistki zespołu poruszył publiczność. Należy wspomnieć, że zespół śpiewa wiele znanych Polskich utworów. Na koniec wystąpiła gwiazda wieczoru czyli zespół MIG, który rozgrzał publiczność do czerwoności. Po koncercie artyści spotkali się ze swoimi fanami przed sceną chętnie pozując do zdjęć. Impreza zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami.

Realizacja wydarzenia była możliwa dzięki sponsorom, którzy wsparli organizację Dożynek Gminnych w Mirowie, wśród których znaleźli się:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
  • Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. – inwestor inwestycji pod nazwą: „Budowa Farmy Fotowoltaicznej o mocy 60 MW wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w obrębie miejscowości Rogów”
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem na Piaskowcu”
  • Starostwo Powiatowe w Szydłowcu