4 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem: „Zdrowie dla wszystkich”.

   Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Marzanna Błach, która przywitała przybyłych gości. Wśród zaproszonych byli: sekretarz Gminy Mirów p. Marek Łuszczek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu p. Katarzyna Dujka, Starszy Asystent do spraw zdrowia p. Łukasz Zimnicki oraz radny Gminy Mirów p. Leszek Suwara. Służbę zdrowia reprezentowała pielęgniarka p. Barbara Matejska. Naszą uroczystość uświetniły również panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Zbijowa Dużego i Zbijowa Małego.

   W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze uczniowie kl. II i III zaprezentowali program artystyczny pod kierunkiem p. Anny Kutery i p. Karoliny Nowak. Jego celem było przypomnienie jak cenne jest zdrowie i co należy robić, aby je chronić. Mali aktorzy zaprezentowali się w kilku humorystycznych scenkach: „Taniec witaminek”, „U pani doktor”, nawołujących między innymi do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz dbania
o higienę osobistą. Wesołe wierszyki przeplatane były piosenkami o zdrowiu, tańcem
i gimnastyką. Punktem kończącym występ były życzenia złożone Pracownikom Służby Zdrowia przez uczniów i panią dyrektor.

   W ostatniej części spotkania p. Katarzyna Dujka w swoim wystąpieniu podkreśliła istotną rolę zdrowia w naszym życiu. Zdrowie to najcenniejszy skarb jaki mamy, dlatego też powinniśmy o nie szczególnie dbać.

   Choć kolejny Dzień Zdrowia dopiero za rok, to dbajmy o nie, nie tylko od święta.